Ürünler ve Çözümler

Payfull Bayi Tahsilat Sistemi

Payfull bayi tahsilat sistemi ile tüm bayi ve alt bayilerinizin tahsilatlarını tek panelden kolayca yönetirken farklı ödeme çözümlerini tek bir platformda birleştirerek, tahsilat süreçlerinizi optimize edebilirsiniz.

Bayi Tahsilat Sistemi Nedir?

Bayi tahsilat sistemi; bayilik sistemi ile çalışan firmaların tahsilat süreçlerini kolaylaştıran bir çözümdür. Birden fazla ödeme kanalını tek panele entegre eden bayi tahsilat sistemi ile bayileriniz, müşterilerinin veya alt bayilerinin kartlarından 7 gün 24 saat tahsilat yapabilir.

Bayi tahsilat sistemi ile bayiler müşterilerine taksitli ödeme ve vade kampanyası gibi ödeme çözümleri sunarken POS cihazına ihtiyaç duymadan SMS, e-mail veya link ile ödeme alabilir.

Bayi tahsilat sisteminin muhasebe entegrasyonu, sahada tahsilat ve gelişmiş raporlama gibi özellikleri sayesinde tahsilat riskleri azalırken işletmelerin nakit akışı da artar.

Bayi Tahsilat Yönetiminin Önemi Ve Zorlukları

Bayilik sistemi ile çalışan işletmeler için tahsilat süreçlerinin yönetimi ve takibi oldukça önemlidir. Tahsilat süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi, işletmenin nakit akışını, finansal istikrarını ve karlılığını doğrudan etkiler.

Birden fazla ödeme kanalını aynı anda yönetmek, tahsilat süreçlerini karmaşık hale getirirken veri takibi ve raporlama işlemleri zaman ve emek kayıplarına sebep olabilir. Aynı zamanda farklı kanallardan yapılan ödemeleri takip etmek ve tahsilatlardaki gecikmeler, işletmelerin nakit akışında sorunlar yaratabilir.

Bayi tahsilat yönetimi ile ana firmalar, bayi ve alt bayilerinin ödeme süreçlerini tek merkezden kontrol edebilir, dijital ödeme yöntemleri ile 7/24 tahsilat yapabilir.

Payfull Bayi Tahsilat Sisteminin Özellikleri

Payfull bayi tahsilat sistemi, işletmelerin tahsilat süreçlerini kolaylaştıracak birçok özelliğe sahiptir.

poll-people

Bayi Tahsilat Portalı

Bayileriniz, tahsilatlarını online olarak yapabilecekleri ve cari hareketlerini görüntüleyebilecekleri özel bir portal kullanarak tüm ödemelerini kolayca yapabilir.

shop

Alt Bayilerden Tahsilat

Bayi – alt bayi – müşteri ödemeleri için zincir bir tahsilat akışı oluşturabilir ve hızlı ve güvenilir bir şekilde tahsilat yapabilirsiniz.

mobile-message

SMS ve E-mail ile Tahsilat

Bayilerinizin, SMS ve e-mail aracılığıyla müşterilerine gönderecekleri linkler ile kredi kartı bilgilerine ihtiyaç duymadan ödeme almasını sağlayabilirsiniz.

mobile-payment

Sahada Tahsilat

Sahada çalışan ekiplerinizin fiziksel POS cihazına ihtiyaç duymadan mobil uygulama ile ödeme almasını sağlayabilirsiniz.

franchise

Bayi Gruplama

Bayilerinizi farklı gruplara ayırarak farklı tahsilat politikaları belirleyebilir, ödemelerin geçeceği sanal POS’u seçebilirsiniz.

analysis-chart-graph

Gelişmiş Raporlama

Gelişmiş raporlama özelliği ile bayi ve alt bayileriniz için talep ettiğiniz tüm raporları tek ekrandan görüntüleyebilir, tahsilat performansınızı ve nakit akışınızı düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Payfull Bayi Tahsilat Sisteminin Avantajları

Payfull bayi tahsilat sistemi tek panelden yönetim, 7/24 tahsilat ve iş akışınızı optimize etme gibi birçok avantaja sahiptir.

Tek Ekrandan Yönetim

Bayi ve alt bayilerinize ait farklı ödeme sağlayıcılarını ve tahsilatlarınızı tek ekrandan yöneterek zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

7/24 Aktif Tahsilat Kanalı

Farklı ödeme yöntemleri sayesinde 7 gün 24 saat, dilediğiniz yerden ödeme almaya devam edebilirsiniz.

POS Cihazı Maliyeti Yok

E-mail, SMS ve mobil uygulama gibi ödeme yöntemlerini kullanarak fiziki POS cihazına duyulan ihtiyacı ve POS cihazı maliyetlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Özelleştirilebilir Otomatik Pay Dağıtımı

Şirket – bayi – alt bayi arasındaki kâr payı dağılımlarını özelleştirebilir, bayilerinize göre farklı komisyon ve taksit sayısı belirleyebilirsiniz. Ana firma ve bayiler arasındaki pay dağılımının akıllı uygulamalar ile otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Muhasebe/ERP Sistemlerine Entegrasyon

Muhasebe/ERP entegrasyon özelliği ile bayilerinizden aldığınız ödemelerin otomatik olarak muhasebeleşmesini sağlayabilir, operasyonel iş yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Payfull Bayi Tahsilat Sistemi Kimler İçin Uygun?

Payfull bayi tahsilat sistemi, bayilik sistemi ile çalışan ve bayi/alt bayilerinin finansal süreçlerini kolaylaştırmak isteyen tüm işletmeler için uygundur.

Üretici ve Distribütörler

Bayi tahsilat sistemi ile üretici ve distribütörler bayi ve alt bayilerinden 7/24 online tahsilat yapabilir, bayi ve müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunabilir.

Oteller ve Turizm İşletmeleri

Oteller ve turizm işletmeleri bayi tahsilat sistemini kullanarak, bankaların komisyon ve taksit imkanlarını müşterilerine ve alt bayilerine sunarken; çek, senet ve mail order gibi riskli ödeme yöntemleri yerine güvenli tahsilat yöntemlerini tercih edebilir.

Hastane ve Sağlık Kuruluşları

Hastane ve sağlık kuruluşları bayi tahsilat sistemini kullanarak SMS ve e-mail ile güvenle ödeme alırken, muhasebe entegrasyonu özelliği ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilir.

Okullar

Bayi tahsilat sistemi ile okullar, tüm tahsilatlarını tek ekrandan görüntüleyip raporlarken, müşterilerine taksitli ödeme ve vade kampanyası gibi ödeme çözümleri sunabilir.

E-Ticaret

E-ticaret yapan işletmeler ve bayileri, bayi tahsilat sistemini kullanarak tüm ticari faaliyetlerinin entegre raporlarını takip edebilir, muhasebe işlemleri için ayrılan zamandan tasarruf edebilir.

Perakende

Perakende sektöründe faaliyet gösteren işletmeler bayi tahsilat sistemi ile müşterilerine farklı ödeme alternatifleri sunarken, operasyonel süreçlerini basitleştirebilir ve tahsilat risklerini azaltabilir.

İş Ortaklarımız

Türkiye’nin önde gelen markaları Payfull Link ile Ödeme çözümünü tercih ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Bayi Tahsilat Sistemi Nasıl Çalışır?

Bayi tahsilat sistemi; ana firma, bayi ve alt bayilerinin tahsilat süreçlerini kolaylaştıran ve 7/24 otomatik tahsilat yapmayı sağlayan bir çözümdür. Bayi tahsilat sistemi ile bayiler, müşterilerine taksitli ödeme ve vade kampanyası gibi ödeme kolaylıkları sunabilir, ana firmalar ise tek bir panel üzerinden tüm tahsilat işlemlerini takip edebilir.

Bayi Tahsilat Sistemi Hangi Ödeme Yöntemlerini Destekler?

Bayi tahsilat sistemi; SMS, e-mail, link, QR ve mobil uygulama ile ödeme yöntemlerini destekler.

Bayi Tahsilat Sistemi İle Hangi Bankaların Sanal POS’ları Kullanılabilir?

Payfull bayi tahsilat sistemi ile Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların sanal POS’ları kullanılabilir.

Bayi Tahsilat Sistemi İle Hangi Para Birimlerinde Tahsilat Yapılabilir?

Bayi tahsilat sistemi ile Türk lirasına ek olarak USD, EUR, GBP cinsinden farklı para birimlerinde tahsilat yapabilirsiniz.

Bayi Tahsilat Sisteminde Ödeme Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Payfull bayi tahsilat sisteminde tüm ödemeler uluslararası güvenlik standardı olan PCI DSS güvenlik sertifikası ile koruma altına alınır ve 3D Secure güvenlik doğrulaması ile gerçekleşir.