Neden Online Tahsilat?

Firmaların en önemli finansal sorunlarının başında, düzenli tahsilat yapamamak gelir. Bu durumlar birçok firma için, gerek alacak takibinde gerekse de nakit akışlarında sıkıntı yaşatmaktadır. Özellikle yüksek hacimli nakit akışı olan firmalar bu sıkıntıları yakından hissetmektedir. Yaşanan bu sıkıntıları çözmek için geliştirilen geleneksel modeller olmakla birlikte, bu modellerin işlevselliği ve verimliliği teknolojinin gelişmesi ile tartışılma noktasına gelmiştir.

Geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak online tahsilatı müşterilerinize ve bayilerinize sunmanız size farklı bir tahsilat kanalı açacaktır. Fiziki pos, nakit ya da çek ile yapılan tahsilatın aksine, online tahsilatta herhangi bir zaman sınırı yaşamadan, istediğiniz zaman müşterinizden alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Sadece ödeme almak konusunda değil, müşterinize ulaşma konusunda da online tahsilat daha hızlıdır. Müşterinizin ödeme yapabilmek için sadece internete bağlı olması yeterlidir.  Ayrıca ödeme zorluğu yaşayan firmalara karşı, online tahsilat sistemini kullanmak, onlara istediği karttan, istediği oranda taksit yapma imkanı sağlayacağı için, onlara da ödeme kolaylığı avantajı sağlar.

Payfull altyapısını kullanarak Türkiyede sanal pos hizmeti veren tüm bankaların ve ödeme sağlayıcılarının(Payu,İyzico,Hepsipay,MOKA,PayTR) sanal poslarına tek tıkla entegre olabilir ve hemen ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Muhasebenizi kendi içinizde yapmıyor olabilirsiniz ancak, hesaplarınızı mutlaka kendiniz takip ediyorsunuz. Bir yandan satış/sipariş peşinde koştururken, diğer yandan da alacakları takip etmek ciddi iş yükü getirecektir. Bunun üstesinden gelmek için Payfull gibi yazılımlardan faydalanabilirsiniz. Bayilerinizi/alt bayilerinizi sisteme tanımlayıp, alacaklarınızın takibini paneliniz üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Sizde buradan bize başvuru yapabilir, daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla blog için tıklayın.