Prysmian Kablo – Metal Sektör Analizi

Enerji ve telekomünikasyon kablo sistemleri alanında dünya lideri olan Prysmian Group, 130 yılı aşan deneyimi ile tüm dünyada 50’den fazla ülkede 112 fabrikası ile yüksek teknoloji pazarına hizmet etmektedir. Prysmian Kablo, mükemmeliyet, doğruluk ve anlayış mottosuyla müşterilerine üst düzey kablo çözümleri verimli, etkin ve sürdürülebilir bir şekilde sunmaktadır. Prysmian Kablo tahsilat sürecinde yaşadığı problemlerin çözümü için Payfull ile işbirliği içindedir.

Genel Bakış

Sektör:

Kablo/Metal

Sorunlar:

• Tahsilatları manuel olarak yapmanın yarattığı zaman kaybı

• Mail Order sisteminin kişisel verilerin korunması kanununa aykırı olması

Çözümler:

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Sektörde Karşılaştıkları Sorunlar

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş.; dünyada telekomünikasyon ve enerji kabloları sektöründe lider olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonudur. 1964 yılında ülkemize giriş yapan firmanın merkezi Bursa Mudanya’da bulunmaktadır ve toplam 180.000 m²’lik açık alan üzerinde faaliyet göstermektedir. Böylesine büyük çaplı bir organizasyonun ödemelerini mail order yoluyla almak kişisel verilerin korunması kanuna aykırı olduğu için ciddi güvenlik açıklarına yol açabiliyordu. Ayrıca yüksek miktarda ödeme alındığı ve fiziki poslardan tek seferde belli bir miktar çekim sınırı olduğu için tahsilat sürecinde çok zaman kaybediyorlardı.

Üretilen Çözümler

Bayi Tahsilat Sistemi

Prysmian Kablo, Payfull Online Bayi Tahsilat Sistemi sayesinde bayilerinden yüksek miktardaki ödemeleri hızlı ve zahmetsiz bir şekilde tahsil edebildi.

3D Secure Güvenlik Çözümü

Payfull’un sunduğu 3D Secure güvenlik doğrulaması sayesinde Prysmian müşterileri güvenli bir ödeme yapabildi. Ayrıca Prysmian Kablo da oluşabilecek chargeback(ters ibraz) sorunlarından kurtuldu.

Sonuçlar

• Payfull Bayi Tahsilat Sistemi sayesinde Prysmian Kablo yönetimi operasyonlarına ciddi bir hız kazandırdı.

• Payfull’un Sunduğu güvenli ödeme altyapısı sayesinde müşteri sadakati arttı ve nakit akışı düzene girdi.

• Prysmian Kablo’nun ihtiyaçlarına yönelik olarak Onaylı Bayi Kredi Kartı modülü geliştirildi.

“Payfull’dan sonraki tahsilat sürecimiz daha pratik, daha güvenilir, daha profesyonel. Payfull sayesinde kişisel verilerin korunması kanunu açısından kendimizi çok daha güvende hissediyoruz.”

Gaye Kantar,
Kredi ve Risk Yönetim Müdürü