Titanic Hotels – Turizm Sektör Analizi

Modern, şık ve zevkli bir anlayışı, lüks ve konforla buluşturan Titanic Hotels, Dünyanın en çok tercih edilen destinasyonlarında 3.660 oda kapasitesi ve 13 otel ile misafirlerine hizmet vermektedir. Her biri birbirinden özel konsepte sahip, çevreci ve modern mimarisi ile göz dolduran Titanic Hotels, tüm lokasyonlarında dünya mutfaklarından seçkin lezzetleri, sağlık, güzellik, spor ve eğlenceye dair hizmetleri, özgün konukseverliği ile dünya standartlarında sizlere sunuyor.

Genel Bakış

Sektör:

Turizm

Sorunlar:

• Chargebackten dolayı yaşanan maddi kayıp

• Mail Order sisteminin neden olduğu güvenlik sorunları

Çözümler:

• Turizm Tahsilat Sistemi

• Sanal POS Entegrasyonu

Sektörde Karşılaştıkları Sorunlar

Türkiye’de doğan ve dünya çapında önemli bir marka haline gelen Titanic Hotels, Türkiye ekonomisine katkı sağlamakta ve otelleri ile önemli bir istihdam yaratmaktadır. Misafirlerinin çoğunluğunu yabancılar oluşturduğu için Titanic Hotels’in en büyük sorunlarından birisi klasik tahsilat yöntemlerinde yaşanan zaman kaybı, mail order yönteminin kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında yarattığı güvenlik ihlalleri ve buna dayalı olarak yaşanan chargeback kayıplarıdır. Müşterilerin güvenlik gerekçesiyle kart bilgilerini vermek istememeleri, tahsilat sonrasında oluşan chargeback (ters ibraz) sorunları işletme içerisinde maddi kayıplara yol açıyordu.

Üretilen Çözümler

Turizm Tahsilat Sistemi

Payfull Turizm Tahsilat Sistemi’nin güvenli ve kullanışlı arayüzü sayesinde, Titanic Hotels müşterileri kredi kartları ile alakalı bir güven sorunu yaşamadı.

Sanal POS Entegrasyonu

Titanic Hotels Payfull’un yapmış olduğu sanal pos entegrasyonu ile müşterilerinden çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabildi.

Sonuçlar

Payfull, Turizm Tahsilat Sistemi ile Titanic Hotels’in
tahsilat tarafında yaşadığı tüm sorunlara çözümler
geliştirdi.

• Bu çözümler sayesinde Titanic Hotels
chargebacklerinde %90 oranında bir azalma sağlandı.
Böylece olası maddi kayıpların önüne geçildi.

• Payfull’un sunduğu arayüz sayesinde müşteriler kart
bilgilerini vermekle alakalı bir çekince yaşamadı.

Payfull sayesinde Türkiye’nin her yerinden anında ödeme alabiliyoruz. Payfull sayesinde müşterilerimize en cazip taksit seçeneklerini sunabildik. Payfull kullanmaya başladıktan sonra satışlarımPayfull’dan önce hem zaman kaybı hem de güvenlik sorunları yaşıyorduk. Payfull kullanmaya başladıktan sonra chargeback sorunumuz %90 oranında ortadan kalktı. Sorunlarımızı iyi analiz edip isabetli çözümler ürettikleri için tüm Payfull ekibine müteşekkiriz.ız % 20 arttı.

Sinan ONBULAK
E-Ticaret Direktörü, Titanic Hotels