Mail Order Alternatifi

Klasik mail-order yönteminde ödeme yapabilmek için müşteri kredi kartı bilgilerinin fiziksel Pos cihazına tuşlanması ve bu işlemin yapılabilmesi için de kart sahibinin yazılı ve onaylı olarak bu bilgileri sizlere iletmiş olması gerekir. Zaman zaman müşteriler kendilerini bu yöntemde güvende hissetmeyebiliyorlar.

Bazı firmalarda da bunun çözümü olarak satış temsilcilerine mobil pos cihazları teslim edilerek bayi ziyaretlerine gönderme yoluna gitmekteler. Bu seferde bankalara ödenen pos maliyetleri artmakta, fiziksel cihazların donanım arızalarının, yedek parçalarının takip edilmesi ve ayrıca cihazlardan gün sonlarının yapılarak raporlarının/sliplerinin merkeze iletilmesinin nizami olarak yapılamaması durumları ortaya çıkmaktadır.

 

Klasik mail-order yönteminde hassas bilgi olarak adlandırılan kredi kartı bilgileri fiziksel olarak saklanmasından ötürü suistimale açık bir ortam sağlamakta ve olası bir suistimal halinde şirketinize ağır yaptırımları olabilmekte idi.
Ayrıca Kişisel Verilen Korunması Kanuna göre de bu bilgilerin fiziksel olarak saklanması, dijital ortamda uygun olmayan koşullarda saklanması halinde de kanuni olarak ağır yaptırımlar söz konusu olabilir.

Klasik mail-order tahsilatına en pratik yöntem olarak online tahsilat sistemini sunmaktayız. Online tahsilat sisteminde müşterileriniz sizlerle kart bilgilerini paylaşmadan, fiziksel olarak yanınızda olma gereksinimi duymadan, sizin onlara vereceğiniz bir kullanıcı giriş bilgisi ile sisteme girerek ödeme yapabilir ya da ileteceğiniz SMS/Mail ödeme talep linki ile tek bir linke tıklayarak ödemelerini gerçekleştirebilirler.