Öne Çıkan Sektörler

Oteller ve Turizm İşletmeleri İçin Özel Tahsilat Çözümleri

Payfull’un turizm sektörüne özel olarak geliştirdiği tahsilat çözümleri ile chargeback riskini minimuma indirir, farklı para birimlerinde tahsilat yapabilir, farklı dil seçeneklerinde ödeme arayüzleri sunabilirsiniz. Tahsilat süreçlerinizi kolaylaştırarak zaman ve maliyet tasarrufu sağlarsınız.

Oteller ve Turizm İşletmelerinin Karşılaştığı Zorluklar

Otel ve turizm işletmelerinin tahsilat ve ödeme işlemlerinde karşılaştığı zorluklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Chargeback riski
  • Güvenli ödeme altyapısı eksikliği
  • Çoklu para birimi desteği eksikliği
  • No-show ve iptal işlemleri
  • Yavaş ve karmaşık tahsilat süreçleri
  • Entegre ödeme sistemlerinin eksikliği
  • Tahsilat takibi

Oteller ve Turizm İşletmeleri İçin Payfull Çözümleri

Payfull, oteller ve turizm işletmeleri için özel online tahsilat çözümleri sunarak tahsilat süreçlerinde karşılaşılan zorlukları ve ödeme problemlerini ortadan kaldırır.  

Online Tahsilat

Online tahsilat sistemi, dünyanın her yerindeki müşterilerinizden rezervasyon ve konaklama ücretlerini güvenli ödeme altyapısı ile almanızı sağlar. Misafirlerinizin ödemelerini hem güvenli ve hızlı bir şekilde online olarak tahsil edebilir hem de 3D Secure ile chargeback risklerini en aza indirebilirsiniz. Online tahsilat sisteminin çoklu para birimi desteği ile yurt dışı ödemelerinizi de kolayca alabilir, misafirlerinize tek tıkla ödeme imkanı sunabilirsiniz.

Sanal POS Entegrasyonu

Online rezervasyon ve satışlarınızda Payfull’ın sanal POS entegrasyonu sayesinde farklı sanal POS’ları tek panelde birleştirerek en avantajlı POS üzerinden ödeme alabilirsiniz. Her banka ile ayrı ayrı sözleşme yapmanıza gerek kalmadan, tek sözleşme ile misafirlerinize hızlı ve güvenli ödeme yöntemleri sunabilirsiniz. Sanal POS entegrasyonu operasyonel işlemlerinizi hızlandırırken maliyetlerinizi düşürmenizi sağlar.

Acente/Aracı Tahsilat Sistemi

Payfull’un bayi tahsilat sistemi, turizm sektöründe de kullanımda. Bu sistem, acenteleriniz ve diğer iş ortaklarınızdan 7 gün 24 saat online olarak tahsilat yapmanızı sağlar. Müşterilerinize farklı ödeme yöntemleri sunarak tahsilat süreçlerinizi kolaylaştıran bayi tahsilat sisteminin ERP ve muhasebe entegrasyonu özelliği ile tüm tahsilatlarınızı tek merkezden yönetebilirsiniz.

Link ile Ödeme

Link ile ödeme sayesinde misafirlerinize ödeme linki göndererek hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat yapabilirsiniz. SMS veya e-posta ile kişiye özel ilettiğiniz linkler sayesinde misafirlerinizin kart bilgilerini almanıza gerek kalmadan kredi kartı, banka kartı veya mobil ödeme gibi yöntemler ile tüm ödemelerinizi yüksek güvenlik altyapısında alabilirsiniz.

Kimler İçin Uygun?

Payfull online tahsilat çözümleri, tüm otel ve turizm işletmelerinin tahsilat süreçlerini iyileştirmek için geliştirilmiştir. 

Oteller

Payfull online tahsilat çözümleri, butik otellerden büyük otel zincirlerine kadar her ölçekten otel için uygundur. Oteller online tahsilat sistemi ile rezervasyon ödemelerini güvenle alırken no-show ve iptallerden kaynaklanan gelir kayıplarının önüne geçebilir. Aynı zamanda misafirlerine farklı para birimlerinde, hızlı ve güvenli ödeme altyapısı sunabilir.  

Acenteler

Seyahat acenteleri Payfull online tahsilat çözümleri ile tur paketleri ve seyahat rezervasyonları için online olarak ödeme kabul edebilir. Aynı zamanda bayi tahsilat sistemini kullanarak alt bayilerinden 7 gün 24 saat ödeme alabilir ve tek merkezden tüm tahsilat süreçlerini yönetebilir. Online tahsilat çözümlerinin güvenli ve hızlı ödeme altyapısı ile müşteri deneyiminizi iyileştirirken işletmenizin tahsilat süreçlerini iyileştirebilirsiniz.

Müze, Park, Eğlence Alanı

Payfull’un online tahsilat çözümleri ile müze, park ve eğlence alanları, giriş ücretlerini ve diğer hizmet ödemelerini online olarak tahsil edebilir. Bilet satışlarını online kanallara taşıyarak müşteri hacminizi artırabilir, çoklu para birimi desteği ile yabancı müşterilerinize de hizmet verebilirsiniz. 

İş Ortaklarımız

Türkiye’nin önde gelen markaları Payfull Link ile Ödeme çözümünü tercih ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Misafir Ödemelerini Online Olarak Nasıl Güvenle Alabiliriz?

Payfull, PCI DSS Level 1 güvenlik standartlarına uyumlu bir altyapıya sahiptir ve tüm ödemelerinizi 3D Secure güvenlik doğrulaması ile almanızı sağlar. Bu sayede tüm tahsilatlarınızı güvenle alabilir, chargeback riskini en aza indirirsiniz.

No-show ve İptal Durumlarında Tahsilat İşlemleri Nasıl Yönetilir?

Payfull, no-show ve iptal politikalarına uygun olarak otomatik tahsilat talepleri oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlarken aynı zamanda geri ödeme işlemlerini de kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Birden Fazla Para Biriminde Ödeme Kabul Etmek Mümkün Mü?

Evet, Payfull online tahsilat çözümleri ile Türk Lirası’na ek olarak USD, EUR, GBP gibi farklı para birimlerinde de ödeme alabilirsiniz.

Payfull Çözümleri Çok Dilli Ödeme Sayfaları ve Tahsilat Sistemleri İçin Uygun Mu?

Evet, Payfull çözümleri çok dilli arayüze sahiptir ve farklı dillerde ödeme sayfaları oluşturarak ödeme kabul etmenizi sağlar.

Chargeback (Ters İbraz) Durumlarının Önüne Nasıl Geçilir?

Payfull, 3D Secure doğrulaması ve gelişmiş fraud önleme sistemi ile chargeback riskini en aza indirmenizi sağlar.